Šport, škol. športová liga, športové aktivity

okt

15

ZA CUP 2018 / Žilinská 1000-ka – výsledky

Siedmy ročník Žilinskej 1000ky ( názov vychádza z metrov ktoré musia pretekári nastúpať ) bol  v tomto roku prvým ročníkom ZA CUP ( Žilinský pohár ).

Dali sme sa dokopy s klubom Turistický štvorček Teplička a kajakármi zo Sokolu Žilina a pretek sme takmer komplet prekopali. Pribudol kajak, trať bežcov sme úplne zmenili značne predĺžili a trať cyklistov bola podstatne sťažená oproti minulosti. Jediné čo  zostalo pôvodné bol paraglajdingový úsek.

Vo štvorčlenných družstvách súťažili športovci na náročných tratiach zo štartom a cieľom v žilinskej lodenici v poradí bežec, paraglajdista a horský cyklista. S bohatou diváckou kulisou – hlavne na Straníku – získalo víťazstvo družstvo LA SKALA team s časom v 02:05:36 v zložení Chlebovec-beh, Kalabus-paraglajding, Lašček-bicykel a Súčik-kajak.  Najdramatickejším a fantastickým momentom preteku bol súboj o druhé a tretie miesto medzi družstvom SLNKO NA SKALÁCH a SHANGAI COLA, kde rozhodla jedna sekunda.

Ďakujme všetkým ktorý pomohli pri organizovaní tohto náročného podujatia.