Mesto Žilina – Šport a iné športové aktivity

Šport, škol. športová liga, športové aktivity

feb

06

Poznáme nominovaných športovcov mesta Žilina za športové úspechy v roku 2013


sportovec_roka_mesta_zilina_2013V týchto dňoch sme spoznali mená nominovaných žilinských športovcov a športové družstvá, ktorí sa budú uchádzať o primát najúspešnejších športovcov nášho mesta Žilina. Oceňovať sa bude v kategórií dospelých, mládeže, športových družstiev, najvýznamnejšieho športového podujatia v meste a športového trénera – funkcionára. Komisia zložená z odborníkov športu vyberie najúspešnejších a tí budú pozvaný na galavečer do Mestského divadla 24. februára 2014. Žilinské športové kluby mohli nominovať športovcov zo svojich radov a podmienkou bolo, že športovec pôsobil v roku 2013 v žilinskom klube( prípadne v inom slovenskom klube ak dosiahol úspech v rámci reprezentácie Slovenska).

Zoznam nominovaných (v abecednom poradí)

 

Mládež:

Benková Laura – plávanie
Dubeň Branislav – triatlon
Dubeň Martin  – cyklistika
Dydi Sára – gymnastika
Helbich Michal – thajský box
Hošeková Vanda – orientačný beh
Horanský Stanislav – hokej
Chupek Jakub – orientačný beh
Klabouch Martin – orientačný beh
Merešš Jakub – basketbal
Ondrejčeková Klára – tenis
Oravec Jakub – tenis
Person Tomáš – cyklistika
Smetana Alexander – silový trojboj
Štefánik Vladimír – plávanie
Štoček  Matúš – cyklistika
Valuch Alexander – stolný tenis
Vicáň Marek – atletika

 

Dospelí:

Beniač Milan, Ladiver Milan, Róbert Kašša – hokejbal
Cingel Miroslav – thajský box
Dolník Matej – snowboarding
Funtík Peter – silový trojboj
Ftorek Peter – cyklistika
Jurkovič Tomáš – triatlon
Nováková Eva – karate
Pečovský Viktor – futbal
Poliak Matej – džudo
Sečkárová-Bunčáková Barbora – fitness
Sikora Adrián
Tabačiar Tomáš – kulturistika
Tabak Juraj – karate
Vandlík Tomáš – plutvové plávanie

Družstvá:

Diamond Gym – thajský box
FBC Grasshoppers AC UNIZA – florbal
Figure skating – krasokorčuľovanie
Tenisový klub ženy – tenis 

Podujatie:

Cena Slovenska – cyklistika
Detský deň na ľade – hokej
Gala Night Thaiboxing – thajský box
Jarná cena Žiliny – plávanie
Majstrovstvá Európy vo futbale do 17 rokov
Mamut Cup – hokejbal
Mozolani Classic – kulturistika
Žilinská piruetka – krasokorčuľovanie
Žilinský triatlon – triatlon

Pridaj komentár